فیلسوفی به اسم کاراگاه واقعی

سریال دیدن عادت خیلی هامان شده، وقتی تلویزیون داخلی نه رمقی دارد و نه خواستی برای جذب مخاطب. برای همین راه نجاتی پیدا شد به نام سریال های خارجی که اینبار بدون دوبله و البته بدون سانسور! به خانه و زندگی هامان آمدند.

با این که امروز دیگر حق انتخاب داریم بین این همه سریال انگلیسی زبان که در دسترس است، ولی به ندرت سریالی پیدا می شود که همه ی عناصر را در کنار هم داشته باشد. هم به جوانب تکنیکی و هنری دقت کند و هم مخاطب را جذب کند.

این اتفاق در سریال کاراگاه واقعی افتاد. جمع شدن همه ی عوامل تا مخاطب از کنار آن فقط به عنوان یک سرگرمی و گذران وقت رد نشود و فکر و ایده هایش به چالش کشیده شود، کاری که یک اثر هنری برجسته به دنبالش است.


فصل اول سریال با بازی فوق العاده متیو مک کانلی، همان چیزی است که میشود از یک داستان جنایی درجه یک انتظر داشت، هر چند این سریال بیشتر از شش سال است که پخش شده ولی هنوز جذاب است و جنایی. داستان جنایی که هول و وحشت و گیج و منگ بودن از نیمه ی تاریک آدم ها را به رخ میکشد. ترس از برملا شدن چیزهایی که میترسیم از دیدنشان و داستان همان ها را روبروی ما قرار میدهد.


کارآگاه اول داستان قطعا شما را یاد شرلوک هلمز می اندازد، شخصیتی با هوش، دقیق، و بی رحم در مقابل هر چیزی که حقیقت را کتمان می کند. کسی که زیاد می داند و ابایی ندارد از به رخ کشیدن این دانسته ها. آدمی که به کار خود وارد است و شاید در میان همه ی بی نظمی های جهنمی جهان اطرافش، تنها او به دنبال نظم بخشیدن به دنیای تباه اطراف خودش است./ 0 نظر / 109 بازدید